výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Zámek Lednice Výstava České korunovační klenoty na dosah

Tisk E-mail
Karlovy Vary Výstava České korunovační klenoty na dosah

  2.8. - 30.9.2018 proběhne na zámku Lednice výstava České korunovační klenoty na dosah - k výročí 640 let od úmrtí Karla IV.

 

 

korunovační klenoty – takřka na dosah a bez mnohahodinových front. 

 

Výstava je umístěna: Zámecká jízdárna - 1.patro.

Něco o výstavě:

Výstava připomene nejen samotnou korunovaci našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.
Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV.
Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.
Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně také repliku cášské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.
 
Organizované skupiny nad 20 osob je třeba ohlásit telefonicky a rezervovat si čas vstupu. Pro skupiny nad 20 os. je rovněž možné objednat komentovanou prohlídku (2x denně - před otevírací dobou v 8.45 a v 9.20 – za příplatek ke vstupnému ve výši 10 Kč/os.). 

Výše vstupného:
20 Kč – děti MŠ

50 Kč - děti ZŠ

60 Kč - děti SŠ

70 Kč - senioři, studenti VŠ

100 Kč - dospělí

 

Otevřeno: skupiny nad 25 osob hlásit telefonicky (komentované prohlídky)

Srpen:

po: 10.00 - 16.00 hod.

út - pá: 9.30 - 16.30 hod.

so - ne: 10.00 - 17.00 hod.

 

Září:

út - pá: 9.30 - 16.30 hod.

so - ne: 10.00 - 17.00 hod.

 

Letohádek Brno
 

 

 

Odkazy: Zámek Mitrowicz

Umístìní: Jihočeský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08