výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Zimní přírůstek v zoo Jihlava

Tisk E-mail
Zimní přírůstek v zoo Jihlava

   Mláďata se rodí i v zimním období. ZOO Jihlava se od 2.listopadu těší z malé opičky malpy hnědé, od 12.listopadu se místní terárium rozrostlo o Scinka stromového a na konci listopadu se vylíhla želva tlustohrdá.

 

 

   
Malpa hnědá - Sedmiletý otec Mates a jedenáctiletá matka Cindy pochází od soukromého chovatele a v Zoo Jihlava žijí společně od roku 2005. Listopadové mládě zatím neznámého pohlaví je jejich třetím potomkem a celá malpí rodinka je k vidění v pavilonu opic.
Malpa hnědá si díky bujné srsti, která jí na hlavě vytváří jakési růžky, vysloužila i jméno malpa rohatá. V přírodě obývá sever, střed a východ Jižní Ameriky, kde je nejen nejrozšířenější opicí Nového světa, ale je považována i za nejinteligentnější.

 

 

 

 

 

Malpa hnědá

 

 V tomto směru bývají malpy srovnávány se šimpanzi, neboť dokážou používat i nástroje - například kameny k louskání ořechů. Dovedou se velmi obratně pohybovat nejen ve větvích, ale také na zemi. Žijí ve smíšených osmi až čtrnáctičlenných skupinách a živí se takřka vším, co jim přijde pod ruku - semeny, kořeny, ovocem, květy, nektarem i některými obratlovci (např. žábami, ještěrkami, dokonce i malými netopýry). Mláďata přichází na svět v kteroukoliv roční dobu, rodiče je nosí na zádech a jejich výchovou stráví bezmála půl roku.

 

 

 

foto: zoo Jihlava

 

   Scink stromový je nazýván také scinkem šalamounským – jeho domovinou jsou lesnaté a křovinaté oblasti Šalamounových ostrovů v západní části Tichého oceánu severovýchodně od Austrálie.

 

 

 

 

 

Scink

 

 Je jediným zástupcem čeledi scinkovitých, který je výhradně býložravý – živí se ovocem, zeleninou, různými květy a listy. Jedná se o největší druh scinka – dorůstá velikosti až 65cm (zhruba polovinu délky tvoří ocas). Patří mezi  vejcoživorodé ještěry a samice rodí jedno poměrně velké mládě.

 

 

foto: zoo Jihlava

 

   Želva tlustohrdlá - Želvu tlustohrdlou poznáme podle tmavé hlavy s velkými bílými nebo bledě žlutými skvrnami za očima a černého krunýře. Její domovinou je jižní Asie, kde je bohužel čím dál více ohrožena

 

 

 

 

 

Želvička tlustohrdá

 

 (podobně jako ostatní druhy želv) obchodníky se želvím masem. Je zapsána hned do několika záchranných programů (RDB, ESB, CITES). Kromě Jihlavy chová tento druh Zoo Plzeň a Praha.

 

 

 

 

 

foto: zoo Jihlava

 

Umístìní: Vysočina

Odkazy: ZOO Jihlava

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08