výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

ZOO Brno samička pakoně modrého

Tisk E-mail
ZOO Brno samička pakoně modrého

   ZT zoo Brno 30.8.2012 - mládě pakoně modrého - samička z brněnské zoologické zahrady byla dnes očipována a zkontrolována veterinárním lékařem, se narodila 24. 8. 2012 kolem šesté hodiny ranní. 

 

 

Jeho matkou je pětiletá prvorodička Rézinka, narozená v Zoo Brno. Otcem se podruhé stal šestiletý býk Ramses, který pochází ze Dvora Králové. Mládě je zdravé a prospívá skvěle. 

Brno pakůň

 

Pakůň modrý je jedním z pěti poddruhů pakoně žíhaného.

Pakoně žijí ve stádech, která v období migrací za vodou a za potravou mohou mít až desítky tisíc jedinců. Jsou to výborní běžci, ve volné přírodě dokážou běžet rychlostí až 65 km/h.

 
 
V době říje se velká stáda rozpadají a samci si udržují harémy o několika desítkách samic. Mláďata se rodí na počátku období dešťů a už čtvrt hodiny po porodu se postaví na vlastní nohy.
 

 

 Ne jinak tomu bylo i v případě mláděte z brněnské zoo. Po dobu devíti měsíců zůstává mládě v blízkosti ochrany matky, která je tzv. vodí. Ve výběhu Safari to brzy uvidí i návštěvníci Zoologické zahrady města Brna.

 

Velikost:    délka těla 170-240 cm, výška v kohoutku 120-150 cm, délka ocasu 60-100 cm
Váha:    150-270 kg
Počet mláďat:    1
Délka březosti:    240-255 dnů
Výskyt:    křovinaté savany jihovýchodní Afriky
Potrava:    různé druhy trav, popřípadě okusuje listy křovin
Způsob života:    žije ve stádech
Délka života:    20 let

 

 

 

 

 

Odkazy: ZOO Brno

Umístìní: Jihomoravský kraj

 

 

 

 

 

 

Brno pakůň
 
autor fotek: Tomáš Picka
 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08