výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Zoo Liberec překonala návštěvnost

Tisk E-mail
Zoo Liberec a tygříci v listopadu

   TZ - Zoo Liberec letos přivítala už 350.000 návštěvníka a to díky malým tygříkům, kteří nám již hezky povyrostli. Stalo se tak v úterý 13. listopadu a pro zoo jde o jednu z nejdůležitějších zpráv roku.

 

Naposledy totiž návštěvnost tuto hranici, kterou lze považovat již za vstupenku do vyššího průměru, překonala v roce 2009.

Tygřata v zoo Liberec

  Podle odhadů by tak celková letošní návštěvnost mohla atakovat i 360.000 lidí. Jen pro srovnání: v roce 2010 do zoo dorazilo necelých 310.000, o rok později pak 340.000.

 

Pro zoo přitom představují příjmy ze vstupného zásadní položku v jejím rozpočtu – standardně tvoří zhruba třetinu všech výnosů (například v roce 2011 to bylo 24,5 miliónu korun, tedy 32 %).
 

A naopak, návštěvnický propad znamená i snížení příjmů, což se negativně projevuje především na opravách a údržbě v areálu zoo.

 

Je zřejmé, že lepší návštěvnost lze v letošním roce připočítat jediného fenoménu, a to mláďatům bílého tygra.

 Trojčata Gaia, Sambur a Liam totiž svým narozením způsobila násobný zájem jak v samotné zoo, tak na našich sociálních sítích, kde si setrvale udržují vysokou pozornost.

Tygřata v zoo Liberec

V současné době dospěla do zřejmě nejatraktivnějšího věku, kdy si navzájem hrají, kočkují se a perou, a trénují tak vlastně obranu svého teritoria i základy loveckých schopností.

Tygřata v zoo Liberec

  Velký prostor mláďata dostávají především ve venkovní expozici, kde jim ošetřovatelé chystají i řadu enrichmentových prvků k ukrácení dlouhé chvíle (hrací míče, vydlabávané dýně aj.) a průzkumným akcí.

 

foto: zoo Liberec

 

Odkazy: ZOO Liberec

Umístìní: Liberecký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08