výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Strýčkovo auto

Tisk E-mail

 Náš strýček je vášnivý turista – chodec. Každé jaro s ním našlapeme opravdu sto jarních kilometrů. Tetička a já. Protože je strýček ze staré školy, stále šlapeme podle buzoly a mapy. Nechce ani slyšet o nějaké GPS a podobně.

Strýčkovo auto

 

 

Po několika hodinách chůze to dopadá vždycky stejně. Někoho potkáme a ptáme se na cestu k nejbližší autobusové zastávce. Autobus nás pak odveze domů a já se raduji, neboť za čtyři až pět víkendů máme sto jarních kilometrů splněných.

 Minulý rok nás naplnil obavou, neboť strýček si koupil novou škodovku. Aby naše obavy rozptýlil, řekl, že auto koupil proto, abychom nemuseli na autobus a tím pádem můžeme pobýt v lese déle.
Hned ten první výlet se vyvedl. Strýček zastavil auto o pařez u nějaké hájovny a my vyrazili.
Bylo naplánováno, že v lese pobudeme čtyři hodiny. Po šesti hodinách chůze přiměla tetička  strýčka, aby se zeptal na cestu.  Při té příležitosti jsem učinil zajímavý objev. Je lehčí se doptat na cizí autobus než na vlastní auto, když člověk neví, kde ho nechal stát. Teprve když strýček vzpomněl myslivnu, ten slušný pán nám poradil, kterým směrem se vydat.

Po hodině jsme došli k myslivně, ale nebyla to ona. Ukázali nám však cestu k druhé, která byla jen co kamenem dohodí.

Les

Já bych to házel asi tak stopadesátkrát.  Ani to nebyla ta, u které stojí naše auto. Dobří lidé nám ukázali cestu k další, která byla jen hodinku daleko. Když jsme zjistili, že ani tady naše auto neparkuje, poslala tetička strýčka do háje. To jsem dost dobře nepochopil, protože jsme v háji byli celý den.

Západ slunce

  Konečně jsme dorazili ke stavení, které sice myslivnou nebylo, ale zato tam byla autobusová zastávka. Byla už tma,ale naštěstí poslední autobus tu projížděl kolem desáté večer.
Do Prahy jsme dojeli brzy po půlnoci a teta uznale pravila strýčkovi, že ty jeho výlety jí opravdu scházeli ke štěstí.

Já jsem vřele souhlasil, protože takhle si sto jarních kilometrů splním už po dvou výletech. Příští sobotu totiž vyrážíme hledat strýčkovo auto.

 

foto: J. Nedoma

 

Odkazy: Časopis Nezbeda

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08