výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 
Odkazy a tipy pro Vaše výlety a dovolené

Ostravský minisvět - Miniuni

Tisk E-mail
Ostravský minisvět Miniuni - Akropolis

  V samém centru krajského města Ostrava, nedaleko výstaviště Černá louka můžete narazit na minisvět Miniuni. Tento svět miniaturních staveb vznikl v květnu roku 2004.

 
Celý článek...
 

Zámek Milotice

Tisk E-mail
Zámek Milotice

  Romantický zámek s nádhernou zámeckou zahradou a přilehlým parkem nás přivítá v kraji vína na Moravském Slovácku asi 10km od Hodonína. Vstup do zámku nám připomíná, že původně byl zámek vodní tvrzí,

 
Celý článek...
 

Mikulov

Tisk E-mail
Mikulov - náměstí

   Město Mikulov leží asi 20km západně od Břeclavi. Dominantou města je zámek na skále uprostřed města. Historie města sahá do 12. století, kdy zde byla založena trhová osada a již v 15. stol. byl Mikulov povýšen na město. Původně románský a později gotický hrad byl v 17.stol. přestavěn na zámek. Původní majitelé hradu byli Lichtenštejnové, ale od konce 16. stol. patřil hrad a později zámek Ditrichštejnům.

 
Celý článek...
 

Svatý Kopeček u Mikulova

Tisk E-mail
Svatý Kopeček nad Mikulovem

   Svatý Kopeček u Mikulova je nepřehlédnutelnou dominantou, tyčící se nad městem Mikulov. Jde o jeden z vápencových kopců Pavlovských vrchů se strmými srázy a plochým vrcholem ( 363 m n.m. ).

 
Celý článek...
 

Sirotčí Hrádek

Tisk E-mail
Sirotčí Hrádek

   Zřícenina hradu se nachází nad obcí Klentnice na severním okraji Stolové hory, asi 5km severně od Mikulova. Hrad byl postaven v 13. stol. rodem Wehingenů na dvou vápencových skaliscích.

 
Celý článek...
 

Kaple sv. Jana Sarkandera

Tisk E-mail
Kaple svatého Jana Sarkandera

   Kaple sv. Jana Sarkandera se nachází v levém horním rohu Horního Olomouckého náměstí. Jednalo se původně o městské vězení a mučírnu. Posledním zde umučeným vězněm byl sv. Jan Sarkandr. Byl neprávem podezírán a obviněn z toho, že měl domlouvat vpád Polských kozáků na Moravu.

 
Celý článek...
 

Děvičky – Dívčí hrady

Tisk E-mail
Hrad Děvičky – Dívčí hrady

   Děvičky, též zvané dívčí hrady je zřícenina kdysi významného hradu, který se nalézá na jednom z vrcholů Pálavských vrchů, asi 1.5-2km západně od obce Pavlov. První zmínky o hradu jsou již z r.1222.

 
Celý článek...
 

Prostějov

Tisk E-mail
Prostějov - nová radnice

   Město Prostějov se nachází asi 12 km jihozápadně od krajského města Olomouc. První zmínky o obci jsou od pol. 13. stol., kdy se v místech dnešního hlavního náměstí nacházela trhová ves s mýtem. Postupný vývoj vsi, přes městečko je završen povýšením na město v r. 1390.

 
Celý článek...
 

Zámek Humprecht

Tisk E-mail
Zámek Humprecht

   Lovecký zámeček Humprecht se nachází nad obcí Sobotka na okraji Českého ráje nedaleko silnice Mladá Boleslav – Jičín a stal se inspirací pro mnoho básníků a umělců. Letní zámeček nechal postavit hrabě Jan Humprecht Černín z Chudenic pro svou italskou manželku v pol. 17.stol.

 
Celý článek...
 

Olomouc

Tisk E-mail
Olomouc - radnice

  

  Krajské město Olomouc, jehož historie sahá do počátku osídlování našeho území, leží v samém srdci Hané, jedné z nejúrodnější oblasti u nás. Podle archeologických nálezů víme, že první osídlení zde bylo již před 40 000 lety. S rozvojem obchodních cest vzrůstal i význam Olomouce. Po připojení Moravy k Čechám zde bylo sídelní město.

 
Celý článek...
 

Jarní Flora 23. – 26.4.2009

Tisk E-mail
Flora Olomouc

  Hlavní výstavní pavilon A se o letošní jarní Floře proměnil v cirkusové šapitó. Při prohlídce pavilonu jsme mohli obdivovat dovednou provazochodkyni, zamilovaného klauna s kytkou nebo nádherné s květy kombinované kolo. Prostě manéž se vším všudy.

 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 45 - 55 z 62


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08