výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Adršpašské skály

Tisk E-mail
Ostatní tipy na výlety
Adršpach

   Po celé staletí byla skalní města schována do hlubokého pralesa, který rostl mezi skalami. Až velký požár v 18. století otevřel tuto nádheru pískovcových skal světu.
  Skály se rozkládají na samém severu naší malé země. Vzhledem k tomu, že jsou Adršpašské a Teplické skály vzdálené asi 3km od sebe, můžete je projít jako jeden velký okruh.

 

Adršpašské skály: Mají dva okruhy.
1.okruh - velký: Začíná jako velmi příjemná procházka po rovině s prohlídkou překrásných skal. Tento úsek je velice dobře schůdný i s kočárkem (po malý vodopád). Ve své fantazii se můžeme dostat do Afriky, to když jsme na Náměstí slonů a ze všech stran se do výšky tyčí sloní hlavy s choboty. Připomínku Afriky můžeme vidět i o kousek dál, když skály stráží hlava lvice.
Taky Krakonoš si zde může odpočinout na své lenošce, jakož i babičky, na které skály taky pamatují s lenoškou.
Po cestě se dostaneme k malému vodopádu. Za ním už začíná náročnější část okruhu. Po stupňovité stezce se dostáváme k velkému vodopádu a ti, kteří chtějí poznat dobrodružství by si neměli nechat ujít projížďku na lodičce. Chce to jen vyjít pár schodů po pevném žebříku mezi stěnami skal a dostanete se do malého údolí mezi skalami. Celé údolíčko je přes letní období zaplaveno vodou a milý převozník nás rád proveze na loďce po jezírku. Jeho osobitý výklad si nikdo nemůže nechat ujít. Pokud máte štěstí a plavbu „přežijete“ můžete pokračovat dále po prohlídkovém okruhu nebo se můžete vydat Vlčí roklí na přechod do Teplických skal. Pokud pokračujete dále po okruhu Adršpachu tak máte před sebou větší část okruhu mezi skalami po žebřících a schůdcích.  S velkým okruhem se po průchodu myší dírou rozloučíme krásným pohledem na skály zvané Skalní ozvěna. Celková délka velkého okruhu je asi 5.3km.

2.okruh – malý: Vede po okraji pískovcového lomu, který je zatopený vodou. Kdo má zájem může si půjčit loďku a tentokrát sám veslovat a pískovcový lom si projet. Tento lom jste jako i některé místa Adršpašských skal mohli vidět v pohádce Třetí princ.

Není možné popsat všechny skály, které ve skalním městě uvidíte, ale všem bych přála, aby jste se tam zajeli podívat. Bohužel krásy naší přírody obdivují spíš zahraniční turisté.

 

Umístění - Královehradecký kraj okr. Náchod

Dostupnost: vlakem, autem, cykloturistika. Parkoviště jsou před vstupem do skal
                    lze taky projít jako společný okruh z Teplických skal

Poloha na mapě:  Ukázat na mapě 

 

Adršpach
<

 

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08