výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Archeoskanzen Modrá

Tisk E-mail
Ostatní tipy na výlety
Archeoskanzen  Modrá

  Archeoskanzen Modrá se nachází na okraji obce Modrá, asi 6 km severozápadně od Uherského Hradiště. Byl vybudován v letech 2004-2005 v lokalitě původního Velkomoravského osídlení nedaleko Velehradu.

 

   Jsou zde představeny stavby slovanského opevněného sídliště z 9. stol. Stavby jsou postaveny na základě poznatků z archeologického výzkumu a jsou rekonstrukcí nálezů konkrétních staveb.

Skanzen je rozdělen na několik tématických částí:

  - první částí je vstupní brána s opevněním a strážními věžemi s ukázkou palisádové hradby a přístupným ochozem vstupní brány, z kterého je pěkný výhled do okolí skanzenu a Velehradu.

Archeoskanzen  Modrá - vstupní brána
Archeoskanzen  Modrá - hospodářské a obytné budovy

  - další částí je areál hospodářských a obytných budov, kde jsou ukázky různých druhů zemnic a polozemnic, místo na mletí obilí. pekárna a obilná jáma...

  - o něco výše je postaven mocenský areál, který představuje zděná knížecí budova s ukázkou života tehdejšího panovníka a jeho rodiny.

Archeoskanzen  Modrá - mocenský areál
Archeoskanzen  Modrá - stavby řemeslníků

  - poslední částí skanzenu jsou stavby řemeslníků, např, hutníka, hrnčíře, kovolitce… s ukázkou pecí a kovárny.

  - zcela osamoceně stojí areál církevní, který se nachází mimo areál skanzenu ( asi 60m nad skanzenem ). Tvoří jej místo nálezu základů ranně středověkého kostela, nedaleko kterého je postavena replika tohoto kostela.

Archeoskanzen  Modrá - replika kostela

  Prohlídku archeoskanzenu můžete ukončit návštěvou významného Moravského poutního místa Velehrad, které se nachází nedaleko od skanzenu ( asi 1km ).

 

Umístění - Zlínský kraj, asi 6 km severozápadně od Uherské Hradiště

Přístupnost : osobním automobilem - parkoviště u skanzenu
                     autobusem – zastávka nedaleko saknzenu
                     na kole – cyklostezka ze Starého Města ( asi 3 km )

Otevírací doba: 1.4 - 31.10  -  po - ne 9.00 - 17.00
                          1.11 - 30.3.  -  dle zájmu, domluva předem na tel.: +420 777 807 368
Odkaz : www.archeoskanzen.cz

Poloha na mapě:  Ukázat na mapě

 

Nedaleký Velehrad

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08