výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

České Budějovice

Tisk E-mail
Města
České Budějovice - radnice

   České Budějovice leží na soutoku řek Vltavy a Malše a jedná se o starobylé město, které založil český král Přemysl Otakar II. v roce 1265. Král si založením města a jeho podporou upevnil mocenské postavení v jižních Čechách. České Budějovice se v dávné době staly významnou zastávkou dálkových obchodních cest.

 

   V průběhu staletí město vzkvétalo a získávalo na důležitosti. Z Českých Budějovic do Lince byla postavena první koněspřežná dráha na evropském kontinentě. Středověké město bylo obehnané pevnými hradbami, ale rozvojem průmyslu začalo rychle vzkvétat. V devatenáctém století se město stalo ukázkou moderní doby. V současnosti jsou České Budějovice krajským městem jihočeského kraje.

České Budějovice - Samsonova kašna a radnice

 

 

 

  V historickém centru města najdeme náměstí Přemysla Otakara II, kde nás přivítá barokní radnice a okolní měšťanské domy s podloubím a uprostřed s nádhernou barokní Samsonovou kašnou. Pro bolavé nohy jsou balzámem okolní lavičky, na kterých si můžeme odpočinout, poslouchat vodu, jak padá do kašny a v myšlenkách se vracet do minulosti.

 

 

 

 

  Při troše fantazie si odepřeme rámus aut a můžeme se přenést o několik set let nazpátek.
Je docela možné, že uslyšíme hlásat z Černé věže, že se k městu blíží nebezpečí v podobě pánů z Rožmberka. Černá věž jako jedna z dominant města stojí na okraji náměstí Přemysla Otakara II. V minulosti byla používána jako zvonice a hláska. Dnes nás na věži po vyšlapání několika desítek schodů čeká nádherný výhled na celé České Budějovice a okolí.

České Budějovice - Černá věž

Orina z Ostrožských jezer

Z moderní historie patří k hojně navštěvovaným místům výstaviště. Cestu si sem najdou milovníci psů, módy, gastronomie, …. Snad každý si zde vybere akci, o kterou má zájem.

Odkaz - Krajské město České Budějovice

OdkazJihočeský kraj

Poloha na mapě:  Ukázat na mapě

 
< Předch.


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08