výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Český ráj

Tisk E-mail
Hrad Trosky

   Českým rájem se nazývá území, které nalezneme asi 80 km severovýchodně od Prahy a je ohraničeno městy Mnichovo Hradiště, Jičín, Semily, Sobotka a Železný Brod.

 

V hojném počtu jsou zde koncentrovány historické památky, ale i přírodní zajímavosti.  Za centrum Českého ráje

 je tradičně považováno město Turnov, v kterém můžeme navštívit Okresní muzeum Českého ráje a Galerii Granát.


Nejznámější z historických památek, které zde nalezneme, jsou například hrady a zříceniny Trosky, Frýdštejn, Kost, Staré Hrady, Valdštejn a Drábské světničky.  Ze zámků to jsou Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Humprecht, Jičín a Sychrov.

Z nejzajímavějších přírodních zajímavostí můžeme navštívit skalní města Hruboskalsko, Prachovské skály, Klokočské a Betlémské skály, Borecké skály, Drábovna nebo Vranovský hřeben.

Zámek Hrubá skála

Přírodu Českého ráje můžete shlédnout taky z několika míst, které nám umožní široký rozhled krajinou, jako jsou

Hrad Valdštejn

např.  skalní útvary Hlavatice a Kozákov nebo vrcholy a kopce jako Měděnec, Tábor nebo Zebín.

Český ráj je vyhledávaným cílem nejenom pro vyznavače pěší turistiky, ale vyžití zde naleznou i milovníci kol, protože je zde početná síť cyklostezek. Rozsáhlé skalní útvary taky nabízí velké množství cílů i pro milovníky horolezectví.


Pro zajištění výletu nebo dovolené v Českém ráji můžeme využít slevový server Zapakatel, který nabízí levné ubytování nejenom pro pobyty v České republice, ale i v zahraničí.

 

Pro milovníky slunce a koupání se v Českém ráji nabízí možnosti jak přírodních ploch u početných rybníků a řek,

tak i na koupalištích a v aquaparcích, které nalezneme v každém větším městě.

 

Při delším nebo i kratším pobytu v Českém ráji láká malá vzdálenost od našeho hlavního města Prahy k výletu, při kterém můžeme využít slevy pro Prahu.

Zde můžeme navštívit Karlův most, Pražský hrad, Staroměstské a Václavské náměstí nebo se zajít podívat s dětmi na exotické zvířata do pražské Zoologické zahrady.

 

V Českém ráji lze prožít nádherné chvíle, ať již se věnujeme turistice, jízdě na kole, horolezectví nebo jen lenošení u vody a výdaje za naši dovolenou v krásném prostředí mohou být podstatně nižší při použití slevy.

 

Prachovské skály

 Praha - Hradčany

  
 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08