výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Hrad a zámek Úsov

Tisk E-mail
Hrad a zámek Úsov

   Hrad a zámek Úsov je známý především jako Lovecko-lesnické muzeum, které nabízí unikátní lichtenštejnské lovecké a přírodní sbírky v původní instalaci z přelomu 19. a 20. století.

 

 Zklamáni nebudou ani ti, kteří navštíví stálou expozici Úsov – kolébka lesnického školství na Moravě v nově zrekonstruované Staré škole. K dispozici je také reprezentativní  publikace Lesníci, lesnická škola a Úsov.

Hrad a zámek Úsov je nepřehlédnutelnou v dálce se rýsující dominantou na cestě mezi Libivou a Mohelnicí, je jedním z vrcholů pomyslného trojúhelníku tří hradů, které můžete v jednom okamžiku vidět současně - hrady Úsov, Mírov a Bouzov.

 

=Úsov

  O oblibě hradu a zámku Úsova  svědčí každoročně stoupající  počet návštěvníků. Není se co divit, protože zámek je opravdovou raritou nabízející současně  poučení, hry , zábavu, ale i  galerii výtvarného umění. A ani letos nebudou chybět  zajímavé akce jako je Slet čarodějnic a Muzejní noc.

Hrad Úsov se může pochlubit zpřístupněním svých nejstarších prostor v expozici  pro děti Hádanky pánů z Vlašimi. A protože  jsme národ zvídavý a hravý, děje se tak formou otázek a nelehkých úkolů, které vedou až k vytoužené odměně. Expozice tvoří součást celkové prohlídky hradu, ale je možné navštívit ji i samostatně.

 

Pro nejmenší je připravený opravdu Strašidelný labyrint  ve Vlašimském paláci a na nádvoří hradu čeká malé návštěvníky  zookoutek, kterému letos vévodí dvanáct skvostných pávů.

   Shlížet na zámek i překrásné okolí městečka Úsova lze ze zámeckého ochozu, který se nachází  mezi palácem a Starou školou  a vede až k boskovickému paláci.Relaxovat  je možné na terase hradního nádvoří nebo v příjemné  kavárně.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci výtvarného umění. Ve třetím poschodí zámku se nachází galerie rodáka z nedaleké Klopiny,  akademického malíře Lubomíra Bartoše.

 

Úsov
Úsov

  Příjemnou zprávou pro návštěvníka je, že nebudeme ani v tomto roce navyšovat vstupné, ale dodržíme prodlouženou otevírací dobu tak, jak byla nastavena v roce 2011.

 

Na co jsme v roce 2012 zváni?

- v neděli, 28. dubna obsadí zámek čarodějnice a jiné pohádkové bytosti

- 23. června  se rozprostře nad  zámkem  Muzejní noc.

 

Prohlídky lze objednat:

u kastelánky paní Evy Třískové

tel.: 583 435 111; 736 676 351

e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

 

 Otevírací doba

den

čas

  Duben, září, říjen  úterý - neděle 9.00 - 16.15 hod. / p.v. 14.45 hod.
  Květen, červen  úterý - neděle 9.00 - 19.00 hod. / p.v. 17.30 hod.
  Červenec, srpen  úterý - neděle 9.00 - 19.30 hod. / p.v. 18.00 hod.

Vstupné do celého zámku včetně atrakcí pro děti

 plné  90,-
 snížené - sebioři, ZTP, žáci, studenti  45,-
 děti do 6 let ve skupinách  10,-
 rskupinová sleva - žáci, studenti s ped. dozorem  45,- / osoba

Samostatné vstupné do Vlašimského paláce a Strašidelného labyrintu (bez zámku)

 plné  40-
 snížené - sebioři, ZTP, žáci, studenti  20
 děti do 6 let ve skupinách  10,-
 rskupinová sleva - žáci, studenti s ped. dozorem  20 / osoba

Vstupné na samostatnou výstavu

 jednotné  10,-

  

Úsov

 foto: Jaroslav Nedoma

 

Odkazy: Hrad a zámek Úsov

Umístìní: Olomoucký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08