výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Muzeum Mělník zve na návštěvu

Tisk E-mail
Muzeum Mělník zve na návštěvu

   Regionální muzeum Mělník nás zve na návštěvu. Můžeme navštívit stálou expozici, která nás seznámí s regionální historií, přírodou a zejména historií vinařství v Čechách. 

 

 

 Část je umístěna v původních středověkých sklepích, kde se za dob kláštera skutečně víno skladovalo.

Druhou specializací mělnického muzea je historie kočárků a dětských vozítek v Čechách. Půvabná expozice představuje v dobových interiérech a exteriérech vývoj dětského kočárku od 1890 až do 2. poloviny 20. století. Uvidíte Vánoce v roce 1890, kolonádu roku 1900, dětský pokoj z 60. let 20. století...aj. 

 

Prohlídku muzea nejlépe zakončíme příjemným posezením v muzejní kavárně na historických hradbách, kde kromě kávy můžeme ochutnat široký výběr českých vín. Skupiny mohou degustovat víno přímo v gotických sklepích.

Mělník


Mělník

  Otevřeno - prázdniny:

so + ne: 10.00 - 12.00 a 12.30 - 18.00 hod.

út - pá: 9.00 - 12.00 a 12.30 - 17.00 hod.

 

Odkaz:  muzeum Mělník

 


I děti si v mělnickém muzeu přijdou na své. Výstava železničních hraček nabízí nejen předvádění jízdy historických vláčků na elektrifikovaném kolejišti, ale také dílnu se stavebnicí Merkur.
A jako suvenýr? Děti si mohou natisknout a procvaknout vlastní vlakovou jízdenku. V pokladně muzea jsou k zakoupení novodobé stavebnice Merkur, turistické známky, magnetky, repliky historického skla, pohledy a mnoho dalšího.

 

Umístìní: Středočeský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08