výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Ohlédnutí za Pálavským vinobraním

Tisk E-mail
Ohlédnutí za Pálavským vinobraním

  Mikulov žil uplynulý víkend 7. - 9.9.2012 Pálavským vinobraním. Burčák, víno a pestrou škálu hudební nabídky si přijelo vychutnat na pětačtyřicet tisíc lidí. Není burčák jako burčák, hlásal 

 
jeden z transparentů na vinařském stánku a měl pravdu. Ten nejlepší je totiž v Mikulově.
 

 

„Protože Mikulov je jedinečný,“ usmívají se Irena a Jarda Drtilovi z Kostelce na Hané. Na vinobraní jezdí s celou skupinou již osm let. A letos měli všichni na hlavě tykadla. „To abychom se v tom davu poznali,“ směje se žena. Naopak manželský pár z Kyjova byl v Mikulově poprvé a proti slunečním paprskům se vyzbrojil klobouky. „Myslím, že z toho uděláme tradici a přijedeme i za rok. Teď nám ale poraďte, chceme si jít poslechnout cimbál a pochutnat si na dobrém víně,“ ptal se pán.
Mikulov burčák

Amfiteátr i Náměstí byly zejména při hudebních vystoupeních zaplněny do posledního místečka.

Mikulov No name

  Pátek večer kotel před podiem rozezpíval a rozvlnil David Koller a v sobotu bylo v amfiteátru narváno už od pravého poledne, kdy hrál Čechomor. A to hlavní přišlo teprve večer. „Tak to jsem ještě nezažil, aby byl amfík takhle plný. Na No Name i Chinaski jsem se fakt těšil a ta atmosféra je jedinečná,“ říká během koncertu František, který si přijel na burčák až potřetí z Orlických hor.


 
 
Hlavním lákadlem pro většinu lidí byl sobotní historický a krojovaný průvod v čele s králem Václavem IV. a jeho chotí, královnou Chantal Poullain. „Přijíždím přímo z Francie, a přesto mám pocit, že jsem stále tam. Mikulov mi ji tak moc připomíná,“ říká známá herečka. V roli královny byla již podruhé a v tradici hodlá pokračovat.
   Mikulov historický průvod

Stala se také patronkou nedělního výstupu na Svatý kopeček.

Mikulov výstup na Kopeček

 Ten byl věnovaný záchraně kapliček na křížové cestě. „Ze čtrnácti zastavení je již třináct opraveno a má svého donátora. Ještě je však před námi velký kus práce včetně opravy kostela svatého Šebestiána a zvonice.

Na obnově této unikátní křížové cesty se však může podílet každý zasláním své dárcovské DMS (DMS KAPLE na telefonní číslo 87 777) ,“ uvedl starosta města Rostislav Koštial.

Společně s ním a Chantal Poullain na vrchol mikulovské dominanty vystoupalo v pravé nedělní poledne na pět set lidí.

 

Mikulov žil nejenom na Náměstí či amfiteátru, kde se od pátku až do neděle vystřídaly desítky účinkujících, kapel, folklorních souborů či divadla a neděle vyvrcholila přehlídkou dechových hudeb.

 

Mikulov

 

  Ten, kdo si chtěl dopřát romantiku, pohodu a klídek u vína či zábavu s dětmi, si také našel své. Ať už pod zámkem a na Kozím hrádku či ve vinařské uličce. „Na zámku, jak v parku, tak na terasách, je krásně živo. A o to nám šlo. Rozšířit nabídku, vytvořit pohodová zákoutí, aby si lidé poseděli, vychutnali si atmosféru Mikulova, odpočinuli si, rodiny s dětmi se zabavily s kejklíři a každý si udělal pohodu podle svého,“ říká Lenka Křivánková ze společnosti Mikulovská rozvojová, která vinobraní připravila.

 

 

 

 

 

 

foto: organizátoří akce

 

Letos již popáté a nově pod vedením ředitelky Marcely Koňákové. „Na přípravě a celém třídenním maratonu se podílel náš pětičlenný tým. Všem i externistům, chci moc a moc poděkovat. Náš záměr nabídnout návštěvníkům dostatek kvalitního vína, burčáku, zábavy a i pohodlí se vydařil. Na hodnocení je ještě brzy, přeci jenom všechno před pár hodinami teprve skončilo. Ale už nyní skládám střípky do mozaiky toho, co zlepšovat a jak se říká – vinobraní končí a připravujeme a přemýšlíme co a koho pozvat příští rok,“ směje se, i když po právu vyčerpaná Marcela Koňáková.

 

Další informace k akci:
Bc. Lenka Křivánková - manažerka PR a marketingu
Tel. 721 054 559, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Odkazy: Pálavské vinobraní

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08