výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Rožmitál pod Třemšínem

Tisk E-mail
Rožmitál - zámek

   Město Rožmitál pod Třemšínem se nachází na jihozápadě středních Čech v údolí při úpatí brdských vrchů, z nichž nejznámější je památný vrch Třemšín (827 m).

 

Městu vévodí renesanční zámek, v minulosti majetek slavných Lvů z Rožmitála, který je v současné době pro veřejnost uzavřen.

Ve Starém Rožmitále stojí od nepaměti farní kostel Povýšení sv. Kříže s unikátními varhanami z roku 1750, na něž v letech 1788 – 1815 hrával Jakub Jan Ryba. Zde pravděpodobně roku 1796 zazněla poprvé jeho slavná Česká mše vánoční „Hej mistře“.

 

V historickém centru města se nachází nové Podbrdské muzeum, které zahájilo svoji činnost v červenci 2010. Rozsáhlý muzejní komplex má několik samostatných expozic. Jedinečná a zároveň jediná svého druhu je expozice věnovaná J. J. Rybovi, která shrnuje veškeré poznatky o jeho životě a díle..

 kostel Povýšení sv. Kříže

Své místo zde má i rod Buziců, který se později proslavil jako páni z Rožmitála. Celé patro je věnováno historii města a kraje, slavným osobnostem a lidové umělecké tvořivosti. 

Muzeum - aero

Muzeum se může pochlubit i sbírkou historických automobilů převážně značky Aero a sbírkou strojů a nářadí, které byly součástí každé domácnosti. 

 
Celý muzejní areál je bezbariérový, pro rodiny s dětmi je připraven hrací kout s omalovánkami, pracovními listy a dalšími interaktivní prvky. Součástí muzea je i dětské hřiště, přebalovací pult a venkovní učebna.
 

 Rožmitál pod Třemšínem - letecký pohled
foto: město Rožmitál pod Třemšínem 

 

Město Rožmitál pod Třemšínem se nachází na jihozápadě středních Čech (80 km od Prahy a 17 km od Příbrami

 

Umístění - Středočeský kraj

 

Kontakty:  

 • Informační centrum
  Palackého 9
  262 42 Rožmitál p. Tř.
  tel. 318 660 008
  e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
  www.tremsinsko.cz 

 

 • Podbrdské muzeum
  Palackého 10
  262 42 Rožmitál p. Tř.
  tel. 311 249 262
  e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
  www.podbrdskemuzeum.cz 

 

Odkaz: www.rozmitalptr.cz

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08