výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Jarní Flora a veteráni

Tisk E-mail
Cesty a výlety
Flora Olomouc

   Je sobotní ráno a my po delší době vyrážíme směr Olomouc, kde se koná jarní výstava Flora Olomouc spojená s prodejními trhy.

 

 Do Olomouce přijíždíme kolem 11 hodin a již na parkovišti, kde máme problém najít volné místo vidíme, že je zde hojná návštěva. 

  Letošní jarní etapa je s názvem Zahrada v pohybu. V přízemí pavilonu A si můžeme postupně prohlédnout jarní kytice tulipánů, narcisů, lilií, hyacintů a hrnkovaných  a řezaných květin, které jsou různě rozmístěné mezi malými vodními plochami s fontánkami a plochami travnatými.

  Na galerii pavilonu jsou k vidění vystavené bonsaje, rododendrony, skalničky, sukulenty a masožravky. U východu z pavilonu je tradiční expozice pořadatelů mistrovství ČR a Evropy v automobilových závodech do vrchu Ecce Homo Šternberk, kteří zde mají jako vždy vystaven některý ze závodních speciálů, který je doplněn květinovou výzdobou.

Flora Olomouc - tulipány


Flora Olomouc
 

Flora Olomouc

  Další naše kroky míří přes venkovní trhy směrem k občerstvení, které vzhledem k době kolem poledne již naši nejmenší výletníci potřebovali. Po krátkém odpočinku vcházíme do pavilonu E, který je celý vyhrazen pro expozici Českého zahrádkářského svazu a je celý věnovaný jeho letošnímu 55. výročí založení. Po obvodu pavilonu můžeme vidět různé staré ruční zemědělské stroje a nástroje, které jsou doplněny aranžovanými květinami. Uprostřed pavilonu je výstava různých druhů narcisů. Vděčným koutkem pro děti je ta část expozice, kde jsou malí živí králíci. V rohu pavilonu nechybí ani tradiční zahrádkářská poradna. 

Po prohlídce pavilonu ještě vyrážíme na trhy, kde kupujeme nějaké přísady a květiny a opouštíme Floru Olomouc a již se těšíme na další návštěvu této výstavy.

  Naše další cesta nás vede nedaleko a to do Vereran Areny na okraji Olomouce směrem na Šternberk. Muzeum bylo otevřeno již před dvěma lety, ale dosud jsme zde nebyli.  Místo kde stojí muzeum Veteran Arena nacházíme hned na poprvé a naše kroky již míří do velké haly.  Zde jsou ve dvou patrech vystaveny exponáty převážně z doby první republiky, ale jsou zde k vidění i novější automobily.

  Velká většina exponátů je ze známých Československých značek Tatra, Praga, Wikov, Aero, Škoda a jen několik málo kusů je cizích značek, jako např. Messerschmitt a BMW. Hned vedle hlavního vchodu je několik motocyklů, z nich se nám nejvíce líbí červená Jawa 500 a další motocykly si prohlížíme později i v patře.  Je zde i několik veteránů, kteří jsou vystaveni v různých etapách rozpracovanosti renovace. Přes velké množství krásně zrenovovaných veteránů nás nejvíce zaujalo několik exponátů majestátné Tatry 603 v rohu patra expozice.

Veteran Arena Olomouc


Veteran Arena Olomouc
 

Veteran Arena Olomouc

  Po shlédnutí celé expozice končíme u schodiště, kde je instalována sbírka starých telefonních přístrojů. Nejmladší z naší výpravy nejvíce zaujal starý telefonní aparát na kličku, který umožňuje telefonování z patra do přízemí.

  Po chvíli telefonování ukončujeme prohlídku, na které na nás dýchl duch starých časů a již definitivně míříme k východu.


Po krásně stráveném dni v Hanácké  metropoli Olomouci míříme k domovu.


Veteran Arena Olomouc

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08