výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů



 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Náš výlet na Dny poutníků do Kroměříže

Tisk E-mail
Kroměříž zámek

   V pátek ráno 30.3.2012 jsme se vypravili na Dny poutníka do Kroměříže. První naše kroky směřovaly na Velké náměstí, kde se konal Velikonoční jarmark lidových řemesel..

 

 

I přes docela velkou zimu a zamračené nebe bylo na náměstí plno.

Kroměříž mše svatá

  Z jarmarku na náměstí to bylo již jen kousek do chrámu sv. Mořice, kde probíhala Pouť k Bolestné Panně Marii. Mši svatou před zcela zaplněným kostelem sloužil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Při mši svaté byli jmenováni noví kanovníci.

Po mši mířily naše kroky do prostor nedalekého Arcibiskupského zámku, kde v prvním patře byla zahájena prezentace poutních míst z celé naší země.

 

Nejvíce byla zastoupena Morava – svatý Hostýn, Velehrad, Kopeček u Olomouce, Křtiny, Hluboké Mašůvky … a z Čech jmenujme např. Svatou Horu u Příbrami nebo klášter Teplá z karlovarského kraje.

 Po prohlídce zámeckých prostor jsme se prošli pomalu se probouzející Podzámeckou zahradou, kde velkou pozornost přitahovalo několik krásně zbarvených pávů nedaleko zámecké kašny a mezi stromy pobíhající, bezstarostná, rezavá veverka.

Kroměříž zahrada

 

Kroměříž veverka

  Při prohlídce parku místy vykukovalo i sluníčko z mraků, tak že se nám podařilo udělat i pár fotografií zámku a parku.

Naši návštěvu Kroměříže jsme zakončili v Květné zahradě, kde právě vrcholila výstava Kamélie. Jednu rostlinu kamélií jsme si zde i zakoupili. Sice do rostlin, které dosahují ve Studeném skleníku výšky několika metrů máme ještě nějakých 150 let čas, ale i tak se moc těšíme na nádherné červené květy. Po procházce a prohlídce Květné zahrady a Studeného skleníku jsme zamířili domů.

 

 

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08