výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Ohlédnutí za Letní Florou Olomouc

Tisk E-mail
Flora Olomouc

   V pátek odpoledne 17.8.2012 bylo slunečné a my jsme se vypravily na letní Floru Olomouc. Tentokrát to byla čistě dámská jízda. Cesta trvala poněkud déle, protože jsme se vešly do dopravní špičky Přerova.

 

 V centru Olomouce jsme zaparkovaly na známém parkovišti a vydaly jsme se do Smetanových sadů.

 Hlavní pavilon A se již připravuje na zaslouženou rekonstrukci, proto se jednotlivé expozice přesunuly do zbývajících pavilonů. Na volné ploše se prodávaly květiny, keramické výrobky … Hlavní pavilon byl letos pavilon H a představil nám expozici Getsemanská zahrada. Vstoupením do pavilonu jsme se přenesly do fauny Středomoří. Středem byl velký kříž, který nám symbolizoval utrpení Krista, který před svou smrtí odpočíval v Getsemanské zahradě.

 

V dalších pavilonech jsme mohly obdivovat mečíky, výpěstky ovoce a zeleniny …Bylo poznat, že v sobotu zde bude dožínková slavnost. V zasklené vitríně jsme mohly obdivovat slaměné dožínkové koruny zapůjčené farností Dub nad Moravou.

Letošní soutěž se týkala dožínkových věnců a dožínkových slavností. 

Před odjezdem jsme stihly navštívit výstavní skleníky a obdivovat kvetoucí orchideje, nádherné listy největšího leknínu Viktorie  královské.

Flora Olomouc - dožínková koruna

Výstaviště jsme opouštěli neradi, ale s vědomím, že 11. – 14.10.2012 se sem můžeme vrátit na tradiční podzimní Floru – Hortikomplex.


Flora Olomouc
 


 Prohlédněte si fotogalerii Letní Flora Olomouc 

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08