výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Veterání Moravským Slováckem 2012

Tisk E-mail
Cesty a výlety
Veteráni Moravským Slováckem 2012

Již delší dobu jsme plánovali návštěvu akce Veteráni Moravským Slováckem, která měla být zahájena v sobotu 25.8.2012 na Masarykově náměstí, v centru Uherského Hradiště.

 

 

Veteráni na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti


Očekávaná sobota je zde a protože Uherské Hradiště je blízko vyrážíme brzy ráno z domu tentokrát na kolech.  

Po příjezdu na náměstí v centu Uherského Hradiště vidíme, že velká část veteránů ještě nedorazila, ale brzká ranní hodina má i své výhody. Je zde zatím málo obdivovatelů starých krásek, mezi kterými se můžeme pohybovat volně a hlavně v klidu fotit. Postupně veteránů přibývá a zároveň s nimi i návštěvníků této akce.

Z nastudovaných materiálů víme, že by zde měly být nejstarší vozy a motocykly z počátku 20. století a to automobil Laurin&Klement typ F z roku 1907 a motocykl Torpedo typ V4 z roku 1909. Dále by se zde měly předvést automobily značek Walter, Škoda, Aero, Tatra, Praga, Zetka, ze zahraničních např. Ford, Panhard-Levasor, Renault, Hispano - Suiza, MG. U motocyklů by jme měli vidět značky Jawa, ČZ, Indian, Torpedo, Triumph, Harley-Davidson, Norton, BMW nebo Zündapp. Ze speciálních vozidel jsou zde již od rána dvě hasičská vozidla ( ŠKODA a TATRA ) a vojenské nákladní auto Dodge.

Hasičský vůz - Veteráni v Uherském Hradišti 


Postupem času se většina avizovaných automobilů a motocyklů začíná sjíždět do centra Uherského Hradiště a Masarykovo náměstí vypadá krátce před polednem již jako mraveniště. 
 

Staré motocykly


Mezi starými krasavci se proplétají starší i mladší obdivovatelé, kteří mnohdy s sebou vzali i své malé potomky, kteří mají ze starých veteránů “oči na vrch“.
 

Staré automobily


Podle rozpisu mají na náměstí veteráni absolvovat představování jednotlivých vozidel a potom vyrazit na trasu do Kyjova, odkud pojedou přes Milotice zpět do Uherského Hradiště.
 
My taky vyrážíme plni zážitků z neobvyklé podívané jedeme směrem domů.
 

Staré automobily

 

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08