výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Výlet do Luhačovic

Tisk E-mail
Cesty a výlety
Luhačovická přehrada - úvod

   Velikonoční neděle svým počasím lákala na nádherný výlet do jarní přírody. A tak i my jsme se rozhodli, že vyrazíme po obědě na výlet. Naše kroky vedly nás, ale jak jsme zjistili i další stovky lidí, do nejznámějších moravských lázní Luhačovic.

 

   Na dolním parkovišti nedaleko kolonády nebylo v momentě našeho příjezdu ani jedno volné místo a tak jsme pokračovali dál až k Luhačovické ( Pozlovické ) přehradě. Skleróza je ale mocná. Vždyť v televizi, v novinách, snad všude říkali, že se přehrada čistí.
 Luhačovická přehrada
 
Na to jsme si vzpomněli malou chvilku po zaparkování a to v okamžiku, kdy jsme přišli k hrázi přehrady. Tam kde normálně bývá vodní plocha s velkým množstvím ryb zela jen velká hluboká jáma.

 Luhačovická přehrada
 
Pohled na vypuštěnou plochu, na které bylo rozmístněno velké množství různých nákladních automobilů, několik bagrů a buldozerů, byl naprosto ohromující. Z výšky hráze to doslova vypadalo, jako na dětském pískovišti. Dole se pohybovala autíčka velikosti hraček na dálkové ovládání.

 Luhačovická přehrada
 
Přidali jsme se tedy k dalším návštěvníkům a vydali jsme se na procházku po cyklostezce kolem vypuštěné přehrady. Procházka je to příjemná, nenáročná a podle některých i velmi výborná na projížďku na kolečkových bruslích. Jeden rychlobruslař nás během naší obchůzky dokázal předjet asi 6x. 

 Luhačovická přehrada
 
Jsme optimisté, ale při pohledu na tu velkou plochu plnou několikametrového nánosu bahna, trochu pochybujeme, že přehrada bude do konce června vyčištěna, tak jak to slibují cedule u hráze. Držíme palce pracovníkům, protože mají vyčištěny břehy kolem přehrady a udělali již pořádný kus práce, ale větší část mají stále ještě před sebou.

 Luhačovická přehrada
 
   Pokud můžete, zajeďte se sem podívat, protože v Luhačovicích i na přehradě je krásně snad v každé době a pohled na vypuštěnou Luhačovickou, tedy Pozlovickou přehradu se Vám asi hned tak nenaskytne.

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08