výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Za Kaméliemi do Kroměříže

Tisk E-mail
Cesty a výlety
kamélie v květné zahradě - kroměříž

   Sobotní krásně slunečné počasí nás vytáhlo z pohodlí domova a tentokrát míříme do Kroměříže na výstavu kamélií, která se koná ve Studeném skleníku kroměřížské Květné zahrady.

 

  Vyrážíme něco po poledni a po několika desítkách kilometrů již vjíždíme do Kroměříže a zanedlouho parkujeme nedaleko Květné zahrady. První naše kroky po zaplacení vstupného míří do Studeného skleníku, který se nachází nedaleko od vstupu do areálu. Výstava je koncipována v retro stylu, kdy mezi velkými rostlinami kamélií jsou naaranžovány různé předměty denní potřeby běžně používané našimi babičkami. U vchodu je k vidění například starý obývací pokoj, přesně tak jako si ho pamatuje většina z nás ze svého mládí. O kousek dál je dámská šatna nebo sloup s reklamními letáky. Na pravé straně skleníku je posezení s výstavou starých kol, kterou doplňovaly dva motocykly Jawa a ČZ. Po ploše jsou mezi rostlinami rozmístěny i figuríny v dobových šatech a to vše ještě doplňuje velké množství fotografií Veroniky Skálové.

kamélie v květné zahradě


kamélie v kroměříži
 

Květná zahrada Kroměříž

  Po shlédnutí výstavy a nezbytném foto zdokumentování míříme na prohlídku Květné zahrady. Je začátek března a v zahradě zatím nenajdete jedinou květinu, ale i jarní procházka mezi tvarovanými stěnami keřů, tvořícími různé podloubí a průhledy směrem ke kolonádě a velké centrální Rotundě je velmi pěkná. Za chvíli již stoupáme po schodech, které vedou na vyhlídku nad kolonádou. Je odsud vidět celá Květná zahrada a i velká část okolí zahrady. V letních měsících jsou osud vidět záhony plné květin a různě se křížící cestičky, které jsou lemované zelenými keři.

Na zpáteční cestě k východu se ještě zastavujeme u kašny a několika soch umístěných mezi záhony. Obcházíme centrální Rotundu a pořizujeme ještě poslední fotografie. Blíží se zavírací doba a my míříme již definitivně směrem k východu.

Při chůzi na parkoviště k autu si slibujeme, že se sem musíme vrátit v letních měsících, kdy zde bude vše rozkvetlé a zelené. 

Prohlédněte si fotogalerii Návštěva výstavy kamélií v Kroměřížské Květné zahradě 


Květná zahrada Kroměříž

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08